Calendario

Diciembre. 2017
LunMarMierJueVierSabDom
 << <En 2019> >>
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Anuncio

¿Quién está en línea?

Miembro: 0
Visitante: 1

rss Sindicación

Archivos

 
Anuncio de los artículos posteados en: Enero 2001

13 Dic 2015 

Boşanma Avukatları Ankara

Boşanma Avukatı Ankara
İyi bir boşanma avukatı hissettiklerinizi anlayabilir. Boşanma davası hiç kolay bir süreç değildir. Bu sebeplidir ki dava süresince size yardımcı olabilecek bir boşanma avukatı bulmanız ivedidir. Peki iyi bir ankara boşanma avukatını ne şekilde bulabilirsiniz? Bununla birlikle duruşmanız çekişmeli mi yoksa anlaşmalı mı olacak?
Bu arada boşanma davası nasıl açılır buna da değinelim. Boşanma davası iki tarzda açılabilmektedir. Eğer eşler evliliği sonlandırma hususunda anlaşırsa aile mahkemesine başvurmaları halinde anlaşmalı şekilde boşanabilirler. Anlaşmalı olarak boşanmanın gerçekleşmesi için evliliğin en az bir sene sürmüş olmasıgerekir. Eğer evlilik bir seneden az sürmüş ise taraflar anlaşmalı olarak boşanmak için başvuru yapamazlar. Bu durumda çekişmeli şekilde başvuru yapmak durumundadırlar. Anlaşmalı biçimde evliliğe son vermek için aile mahkemesine bir anlaşmalı ayrılma mutabakat metni vermeleri gerekmektedir. Bu anlaşma metninin bir boşanma avukatı aracılığıyla meydana getirilmesi çok iyi olacaktır. Daha sonra taraflar mahkemeye çıkmalı ve anlaşmalı boşanma metnini kabul ettiklerini belirtmelidirler. Çekişmeli olarak evliliğe son vermek için bir boşanma nedenine ihtiyaç vardır. Bu ayrılma nedeninin haklı olması gereklidir. bunun yanında evliliğe son verme sebebinin ispatlanması gerekir. Boşanma davalarında davayı açan eş boşanma nedenlerini her çeşit delille ispatlayabilir. bir örnek verecek olursak tanık kanıt olarak ileri sürülebilir. Çekişmeli boşanma davası fazlaca uzun sürebilmektedir. Dava süresini hızlandırmak için bir boşanma ile ilgili avukattan yardım istenmelidir.Boşanma Avukatı kelimesi asla beynimize çok iyi düşünceler getirmez. Bunun nedeni farkındalığımız olabilir mi? Avukatlık yapan hukukçuların neredeyse tamamı toplumu daha iyi hale getirmek amacıyla seçmemiştir avukatlığı. Bir çok boşanma avukatı , boşanma avukatı olmaya parasal nedenler nedeniyle başlamıştır. Bundan dolayı Ankarada boşanma avukatınızı seçerken iyi karar vermelisiniz.

Haddinden fazla avukat var. Doğru boşanma avukatını nasıl seçeceğim?
Boşanma avukatınızı belirlerken en iyi çözüm tavsiyelerdir. Diğer bir yol ise internetten araştırma yapmaktır. Eğer bu yolla avukatı bulacaksanız bulduğunuz boşanma avukatını öven websiteleri de aynı şekilde bulacaksınızdır.
Admin · 16 vistas · Escribir un comentario